7 podrywów po angielsku, których nie warto próbować

Podrywanie to trudna sztuka, którą nie każdy jest w stanie opanować. Nie każdy jest dostatecznie śmiały, by odważnie rozmawiać z chłopakiem czy dziewczyną i nie zdradzać swojego zestresowania. Jeżeli do tego jeszcze dochodzi fakt, że musimy rozmawiać w innym języku, to stres może zjeść każdego. A gdy człowiek jest w stresie to często zaczyna gadać głupoty.

Dzisiaj o tekstach na podryw, których nie polecamy stosować. W żadnym języku.

1. Teksty z żartami językowymi.

Fajnie, że znasz angielski i jesteś w stanie się nim bawić. Zostaw tę umiejętność na okazję, kiedy będzie trzeba oczarować rozmówcę elokwencją. Tego typu teksty, kojarzą się jedynie z osobami, które myślą, że są błyskotliwe. Naturalną reakcją do takiego tekstu może być:

My doctor says I’m lacking Vitamin U. (U może być uznane za witaminę jak np. A czy B, ale również jest skrótem od “you”)

Do you drink Pepsi? Because you’re so-da-licious! (“soda” to napój gazowany i ma brzmieć jak “so delicious”)

Are you australian? Because you meet all of my koalafications. (jeżeli Australia to koale, a słowo koala brzmi jak początek słowa kwalifikacje)

2. Testy z podtekstami

Może trafi się osoba, która lubi śmiałych podrywaczy, ale trzeba wziąć pod uwagę, że nie każdy szuka przygody na jedną noc lub po prostu weźmie cię za gbura. Używając takich tekstów, możesz przerazić rozmówcę lub nawet dostać po twarzy.

I’m feeling a little bit off today, but you definitely turned me on. (off i on może nawiązywać do bycia włączonym/zgaszonym i pobudzonym, ale jednocześnie “turn on” ma bardziej seksualny podtekst)

What is long and hard, and right behind you?

Was your dad a farmer? Cause you sure have great melons.

3.Teksty, które są zaprzeczeniem komplementu dla podrywanego

Tego typu teksty są antytezą podrywania. Jeżeli myślisz o tej taktyce to albo a. myślisz, że osoba uwierzy ci, że jest nieaktracyjna/brzydka dla innych i zainteresuje się tobą z braku laku albo b. myślisz, że wyjdziesz na samca alfa.  Musimy cię rozczarować, to nie zadziała.

Roses are red, violets are black, why is your chest as flat as my back?

I may not be the best looking guy here, but I’m the only one talking to you.

You look like my mom!

4.Teksty, które opierają się na kłamstwie

Tego typu teksty polegają na uśpieniu czujności odbiorcy. Podrywający chce wyglądać niewinne w oczach podrywanego, żeby zyskać w jego oczach. Pamiętajcie, kłamstwo ma krótkie nogi.

You make me wish I weren’t gay!

I just got dumped, and I think that you could make me feel better.

5. Teksty, które się rymują

To może być fajne w podstawówce na Walentynki, ale dorosłym ludziom raczej tego nie polecamy. Wierszyki typu „na górze róże” nie niosą za sobą nic poetyckiego a jedynie reakcję poniżej.

Roses are red and violets are blue there’s nothing in the world more prettier than you.

Roses are red violets are violet. Here is my number, why don’t you dial it?

6. Teksty, które nawiązują do aniołów

Klasyka wśród podrywaczy. Nadal… po prostu nie. W konkursie na najbardziej “cheesy” podryw, anioły były by bardzo wysoko.

Can you touch me? I want to tell my friends I was touched by an Angel.

Did you die recently? Cause girl, you look like an angel to me.

What time do you have to be back in heaven?

7.Teksty z nawiązaniami do popkultury

Jest to przypadek trochę podobny do podrywów z żartami językowymi. No niby mamy tutaj ten wspólny grunt, czyli oboje  rozumiemy jakiś podtekst językowy czy kulturowy, ale jednak nie każdego ujmują nawiązania do reklam telewizyjnych. Może jak byście nawiązali to Shakespeare’a to lepiej by poszło…

Are you Netflix? Because I could watch you for hours.

The drink: $6. The room: $100. The night with you?: Priceless. (bardzo popularna swojego czasu reklama MasterCard, która zawsze powielała ten schemat z cenami i kończyła czymś co było bezcenne)

Is your last name Gillette? Because you are the best a man can get. (slogan z reklamy Gilette brzmiał “najlepsze dla mężczyzny”)

Można by powiedzieć, że świat podrywu to pole minowe. My uważamy, że jedynymi minami na jakie możecie trafić to te teksty powyżej. Bądźcie sobą i po prostu rozmawiajcie.

Warto może znać te teksty w ramach żartu. Sprawdź czy zapamiętałeś:

Powiązane artykuły